LOJİSTİK

Lojistik

Ülkemizin, tarihi İpek Yolu ve Baharat Yolu gibi büyük ticaret yollarının kesiştiği ve farklı taşıma modlarının bir arada yapılmasına elverişli bir coğrafyada bulunması nedeniyle Taşımacılık ve Lojistik sektörü Türkiye’nin stratejik sektörleri arasında yer almaktadır.

Bununla birlikte gelişen Türkiye’nin daha hızlı yol almasını sağlayan temel unsurlarından ve stratejik öneme sahip olan Dış Ticaretinin en büyük destekçisi ve baş aktörlerinden bir tanesi de yine Taşımacılık ve Lojistik sektörüdür. Dış Ticaret ve Lojistik sektörü arasındaki etkileşim incelendiğinde bir bütünlük içerisinde hareket ettiklerini görmekteyiz.

Karakoyunlu Group, Türkiye’nin kalkınmasında büyük öneme sahip olan bu stratejik unsurların bilincinde ve sorumluğunda olarak 1995 yılında başlatmış olduğu Lojistik alanındaki yatırımlarına yenilerini ekleyerek, tecrübeli çalışanları ve dünya çapında profesyonel iş ortaklarıyla her geçen gün alt yapısını güçlendirerek müşteri odaklı ve rekabetçi fiyatlarla hizmet vermeye devam etmektedir.